Pierwsza edycja konkursu na stylizację z dwudziestolecia międzywojennego, towarzyszącego gminnym obchodom Dnia Niepodległości spotkała  się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Zgłosiło się blisko 30 osób, przeważali dorośli, ale nie zabrakło także najmłodszych.  Klimat polskiego okresu międzywojennego został doskonale uchwycony. Sumiaste wąsy, płaszcz obramowany futrem, opaska na głowie, perły, torebka, asymetrycznie włożony kapelusz, rękawiczki- to atrybuty wykorzystane w konkursowych stylizacjach.

„Wystarczyło pogrzebać na strychu, tam znajdzie się mnóstwo inspiracji. Wykorzystałam ubiory, które przed laty nosiłam, a które wpisują się w przedwojenną modę” – tak o swoim stroju mówiła mieszkanka Osieka, Alicja Maćkowiak.

„To dla mnie przyjemność wcielić się w postać z tamtej epoki”- dodaje Teresa Kot z Zimnej Wody.

Uczestnicy konkursu  zaprezentowali swoje kreacje na scenie. Pamiątkowy dyplom i tematyczne wydawnictwa wręczał wójt Gminy Lubin, który wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego. Stworzony przez uczestników konkursu klimat międzywojnia ubarwił tegoroczny korowód historyczny.

Laureaci konkursu:
Dzieci:

Maja Strzelecka
Zuzanna Kot
Ignacy Witek

Dorośli:

Alicja Maćkowiak
Cecylia Szwego
Agata Romać
Liliana Iskierka
Maria Pacholska
Iwona Mazur
Iwona Mazur
Wanda Bielawska
Halina Chrąchol
Ryszard Kirsz
Krystyna Kirsz
Jolanta Bartosiewicz
Jerzy Domagała

Katarzyna Kos
Krystyna Poniatowska
Zofia Zielińska
Elżieta Niedzielska
Grażyna Cirka
Janina Sowizdrzał
Marek Pęciak
Anna Małgorzata Langowska
Teresa Kot

zdjęcia: OKGL oraz https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/lubin/40164-gmina-lubin-witala-marszalka-pilsudskiego-foto