Pierwszy tydzień ferii zimowych odbywał się pod znakiem rekreacji, zabaw i wypraw do kina. Propozycje przygotowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Rozpoczęliśmy animowanym seansem „SING 2”. Ta wzruszająca opowieść o spełnianiu marzeń pozwoliła w pogodnym nastroju rozpocząć zimowy odpoczynek. Po nim czekał park trampolin, gdzie można było wyładować energię i nawiązać nowe znajomości
z rówieśnikami. Nasi uczestnicy w pełni wykorzystali przestrzeń do szaleństwa – proste akrobacje, unoszenie się w powietrzu czy odbijanie się od ścian, które również są trampolinami. W świetlicy wiejskiej w Niemstowie kilkadziesiąt dzieci uczestniczyło w balu karnawałowym. Były tańce, śpiewy, zabawy oraz ciekawe animacje. Wszyscy uczestnicy prezentowali się w bajkowych strojach. Po raz pierwszy zaproponowaliśmy konkurs na maskę karnawałową, do którego zgłosiło się kilkanaście małych mieszkańców gminy. Każdy
z uczestników został nagrodzony upominkami za  pomysłowość i wykonanie zgłoszonych prac. Tradycyjnie odwiedziliśmy zaprzyjaźnione schronisko „Andrzejówka”. Pełen autokar zabrał dzieci i młodzież w góry na sanki. Andrzejówka przywitała nas piękną słoneczną pogodą i mnóstwem białego puchu. Uczestnicy wycieczki z ogromną  radością mogli cieszyć się zjeżdżaniem na sankach czy jabłuszkach – ślizgaczach po śniegu. W schronisku można było się ogrzać i zakupić ciepły posiłek lub napój. Feryjny tydzień zakończyła wizyta w sali zabaw i kinie. Niezwykła animowana opowieść ”O czym marzą zwierzęta”, przypominała o uniwersalnych wartościach. Po seansie skorzystaliśmy z oferty sali zabaw AKUKU.  Przestrzenna trzypoziomowa konstrukcja, zjeżdżalnie, slajd tubą do piłeczek, ślizgawki, basen z kulkami i tor przeszkód sprawiły wiele frajdy i pozwoliły rozładować nadmiar energii.

W tym roku warunki pandemiczne pozwoliły na stworzenie oferty stacjonarnej. W działaniach zaproponowanych mieszkańcom gminy, w pierwszym tygodniu wzięła udział rekordowa liczba 200 dzieci. Drugi tydzień zaproponowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin będzie obfitował w atrakcje łączące edukację z aktywnym wypoczynkiem.