Laureatka w kategorii: Rękodzieło (2018)

Przygodę z dość specyficzną dziedziną sztuki p. Ewa rozpoczęła w Londynie 20 lat temu. Tam właśnie rozpoczęła zdobywanie tajników i doświadczeń w Renowacji Antycznych Tkanin i Dywanów. Zainteresowanie stało się zawodem. Tak jak w każdej profesji, również i tutaj potrzebne były pewne predyspozycje, takie jak:

– zdolności manualne – wszystkie reperacje są wykonywane ręcznie bez użycia maszyn

– zmysł artystyczny i precyzja – w odtwarzaniu wzorów, doborze kolorów

– cierpliwość – ponieważ realizacja rozpoczętego projektu wymaga kilkuset godzin pracy.

Po powrocie do kraju, p. Ewa w dalszym ciągu kontynuuje swą przygodę z kolorami, historią, przywracaniem do życia zniszczonych antycznych tkanin i dywanów trwa, a sama p. Ewa mówi że szybko się nie skończy.