Kolejny tydzień wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin minął bardzo aktywnie. We wtorek odwiedziliśmy uwielbianą przez dzieciaki Mandorię, czyli Miasto Przygód. Jest to tematyczny park rozrywki o powierzchni około 50ha, a jego tematyka jest oparta
o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Kilka godzin niezapomnianej zabawy w zupełności wystarczyło aby skorzystać ze wszystkich atrakcji oraz przejechać się kilkukrotnie jednym
z popularniejszych rollercoasterów w Mandorii czyli, Carrarą. Jest to najszybszy rollercoaster w Mieście Przygód, niektórzy przejechali się nim aż 8 razy. Nie była to jednak jedyna atrakcja, która zrobiła takie wrażenie, po obiedzie przyszedł czas na odpoczynek
w Warsztacie Leonarda, czyli kinie sferycznym,  w którym dzieciaki mogły wygodnie się rozsiąść, założyć okulary 3D i odbyć wyjątkową podróż do świata animacji. Ekran w kształcie kopuły sprawiał, że widz czuł się jak bohater filmu.

W czwartek czekała nas magiczna przygoda w Zamku Czocha. Dzieciaki zwiedziły zamek wraz z przewodnikiem, poznały najciekawsze legendy dotyczące Czocha oraz tajemnicze przejścia na terenie całego zamku. Po zwiedzaniu przyszła pora na lekcję magii w Instytucie Magii gdzie Profesor McGonagall III zaprezentowała nam jak stworzyć magiczny amulet zapewniający bogactwo, zdrowie oraz miłość. Następnie dzieciaki miały lekcje ważenia eliksirów i tworzenie własnych różdżek. Po odrobinie magii przyszła pora na Multimedialną Salę Tortur, powiało chłodem ale za to dzieciaki mogły się dowiedzieć jak kiedyś postępowano z przestępcami. Całość zakończyliśmy niespodzianką we współpracy
z restauracją „Babie Lato” gdzie dzieciaki zjadły pyszny obiad, następnie czekając na niespodziankę miały okazję zaśpiewać z uczestnikiem Szansy na Sukces. Naszą pyszna dodatkowa atrakcja była deserem, który dzieci same mogły ozdobić, pyszne kruszone ciasteczka z lukrem i posypką. Na zakończenie dnia dzieciaki mogły bawić się i tańczyć na dyskotece przygotowanej specjalnie przez właścicieli.

W wycieczkach wzięło udział ponad 100 mieszkańców Gminy Lubin, a my już przygotowujemy się do kolejnych wycieczek. Przed nami Folwark Szyfrów.