Największe standardy muzyki rozrywkowej zabrzmiały podczas koncertu w świetlicy wiejskiej w Osieku. Był to pierwszy taki koncert w gminie, podczas którego królowały bluesowe rytmy. Harmonijka ustna, gitary, klawisze stworzyły klimat, który przeniósł licznie zgromadzoną publiczność do najlepszych klubów, w których na co dzień rozbrzmiewa muzyka południa Ameryki.

Wydarzenie otworzył młodzieżowy zespół z Gogołowic, który tworzą Aleksandra Klisowska i Krzysztof Polański. Młodzi artyści tworzący zespół od roku, przygotowali dla publiczności covery artystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Usłyszeliśmy akustyczne wersje utworów Comy, Piotra Roguckiego czy System of a Down.

Gwiazdą wieczoru był Midnight Blues najbardziej utytułowany zespół w naszym regionie stanowiący konglomerat lubińskich muzyków, mających za sobą spory bagaż różnych doświadczeń estradowych w Polsce i za granicą. To laureaci wielu festiwali, na scenie od 15 lat, inicjatorzy „Polskiego Dnia Bluesa” odbywającego się w Centrum Kultury „Muza”.

Zespołowi towarzyszył gość specjalny – wybitny gitarzysta, wieloletni członek zespołu Perfekt, Jacek Krzaklewski. Autor solowych albumów, pedagog, wykładowca  odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi wraz zespołem zagrał cały repertuar.

Artyści zaprezentowali własne utwory, wysłuchaliśmy także covery amerykańskich legend bluesa czy Tadeusza Nalepy. Wybrzmiały również utwory Perfektu w niezwykłej bluesowej aranżacji..

– Pomysł koncertu narodził się podczas spotkania z Mariuszem Wilanowskim, mieszkańcem Osieka, członkiem zespołu Midnight Blues,  którego w gościnne progi Ośrodka Kultury Gminy Lubin zaprosił wójt Tadeusz Kielan – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor OKGL. – Mamy nadzieję na więcej takich muzycznych kolaboracji i różnych przestrzeni muzycznych, w których będą mogli prezentować się nasi mieszkańcy. Zwłaszcza, że koncert wzbudził duże zainteresowanie, a wśród występujących w piątkowy wieczór artystów byli mieszkańcy Osieka i Gogołowic.