ANIOŁEM JEST KAŻDY Z NAS

Rozstrzygnięcie konkursu „Anioły kultury online”

W nietypowych czasach odbył się nietypowy konkurs na stworzenie pracy techniką dowolną. W szranki rywalizacji stanęło 21 osób (dzieci, młodzież, dorośli), które przedstawiły swoje wizje postaci anioła w bardzo różnorodny sposób. Pośród prac możemy znaleźć m.in.: gliniane płaskorzeźby, ceramikę, rysunki, malarstwo, technikę cyfrową, szydełkowanie czy haft krzyżykowy. Trudno wyróżnić jedną pracę, patrząc na rozpiętość twórczości i pomysłów mieszkańców Gminy Lubin, dlatego też wszyscy uczestnicy naszej zabawy zostali wyróżnieni nagrodą w formie karty podarunkowej w wysokości 50 zł.

Jednakże obradujące jury zwróciło szczególną uwagę na pracę Klaudii Jędrak
z Pieszkowa. Ukazanie postaci, prostota formy plastycznej i kolorystyka zachwycają a metaforyczne skrzydła dodają otuchy. W rezultacie Klaudia zdobyła WYRÓŻNIENIE i nagrodę w wysokości 100 zł. Laureatka w opisie swojego dzieła zawarła myśl doskonale wkomponowaną w ten wyjątkowy dla każdego z nas czas:

„Moja praca została wykonana techniką cyfrową i nosi tytuł: ANIOŁEM JEST KAŻDY Z NAS. Niezależnie od tego ile mamy lat, czym się zajmujemy, skąd pochodzimy, zawsze tkwi w nas coś, co czyni nas wyjątkowymi i czym – może często nieświadomie – dzielimy się ze światem”.

Dziękujemy za poświęcony czas i włożony trud w realizację swoich projektów. Mamy nadzieję, że kolejne nasze działania zmotywują Państwa do dalszej współpracy z OKGL.

Wszystkim laureatom gratulujemy.