Minął drugi tydzień wakacji z Ośrodkiem Kultury. Tym razem najmłodsi mieszkańcy Gminy Lubin, wraz z rodzicami i opiekunami udali się do pełnej adrenaliny Energylandii oraz na spacer po Górach Izerskich.

Energylandia była najbardziej wyczekiwaną przez dzieci jak i dorosłych wycieczką. Ponad 6 godzin niezapomnianej zabawy w największym parku rozrywki w Polsce to było niesamowite przeżycie i solidna dawka emocji. Uczestnicy wycieczki mogli skorzystać z ponad 120 atrakcji dostępnych na obszarze 70 hektarów. Wśród tych starszych największą atrakcją był Hyperion, czyli najwyższy i najszybszy w całej Europie Mega Coaster, który pędził z prędkością 142 km/h. Dla tych najmłodszych też nie zabrakło atrakcji, wybrali się oni między innymi na ekscytująca podróż łodzią stylizowaną na dawne tratwy. Trasa wkomponowana była w Wioskę Wikingów. Liczne niespodzianki i atrakcje jeszcze bardziej potęgowały wrażenia podczas spływu. Poza parkiem rozrywki uczestnicy wycieczki mogli także skorzystać z Water Parku, czyli ogromnego wodnego parku rozrywki, który swoim wyglądem naśladował tropikalną wyspę.

W czwartek natomiast odbyła się wycieczka w Góry Izerskie, gdzie najpierw grupa wjechała gondolą na szczyt, a następnie udała się w wędrówkę do Chatki Górzystów. Odbył się postój, w trakcie którego każdy mógł skosztować pysznych naleśników biszkoptowych wraz z twarożkiem i świeżymi jagodami. Następnie grupa ruszyła w dalszą trasę, do Jakuszyc gdzie czekał na nich autokar. Podczas tej około 20 kilometrowej trasy nie zabrakło zabawy i uśmiechów.