Tradycyjna Zabawka z drewna

„Tradycyjna zabawka z drewna” to proekologiczny konkurs, w którym, doceniliśmy twórców przede wszystkim za talent, jakość wykonania i pomysłowość. Ponad 20 wyczarowanych z drewna cudeniek, zgłoszonych do kreatywnej zabawy przeniosło nas w świat zabawek i barwnego dzieciństwa.

Wykonane różnymi technikami, przy pomocy naturalnych surowców zadziwiają precyzją i nawiązaniem do tradycji. Wspólne majsterkowanie połączyło pokolenia i wyłoniło kolejne gminne talenty.

Nagrodzone prace wzbogacą niezwykłą wystawę Drewniane Miniatury łączącą tradycyjne zabawki i mini urządzenia tworzone współcześnie przez mieszkańców gminy ze zbiorem wyjątkowych zabawek sprzed lat.
Patronat nad konkursem objął wójt gminy, Tadeusz Kielan. ofiarowując własnoręcznie wykonane drewniane przedmioty codziennego użytku oraz miniaturowe urządzenia rolnicze. Różnorodność prac, ich pomysłowość i kunszt wykonania sprawił, że jury stanęło przed trudnym wyborem. Uczestników podzielono na 2 kategorie, przyznając nagrody ex aequo i kilka wyróżnień.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że nadal będziecie tworzyć piękne rzeczy z drewna dzieląc się swoją pasją z otoczeniem.

Wyniki konkursu:

Kategoria I:

I miejsce – Martyna Dziurman
I miejsce – Szymon Kołodziejczyk
I miejsce – Natalia Kopcza

II miejsce – Maja Kobylarz
II miejsce – Paweł Socha
II miejsce – Szymon Kogus

III miejsce – Izabela Szewczyk
III miejsce – Marcel Śmieszek
III miejsce – Lena Piszczek
III miejsce – Ignacy Witek

Wyróżnienie: Hubert Chojnicki
Wyróżnienie: Alan Strawczyński
Wyróżnienie: Dominika Dawidowicz

Kategoria II:

I miejsce – Małgorzata Ryś
II miejsce – Szymon Kwapisz
III miejsce – Aleksandra Chojnicka