Po raz dziesiąty w niedzielne styczniowe popołudnie kabaret Ale Baby zaprosił na jasełka do świetlicy wiejskiej nie tylko mieszkańców Krzeczyna Małego. To wydarzenie co roku przyciąga widzów z całego regionu i na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Lubin.

Kabaret Ale Baby świętował 10-te jasełka spektaklem „Jasełka o jasełkach” , autorstwa Gabrieli Donczew i w reżyserii Beaty Satławy. Było refleksyjne, ale i żartobliwe. Jak zwykle zachwyciła scenografia i świetna gra aktorów, nie tylko członków kabaretu. Tradycyjnie w różne role wcielili się również mieszkańcy gminy.

Jubileusz stał się okazją do podsumowań. W ciągu dziesięcioletniej historii na scenie w Krzeczynie Małym wystąpiły 32 osoby. Grały i grają razem babcie, mamy, córki, wnuki – jasełka są wielopokoleniowe. Najmłodszy aktor, który wystąpił w 10-tych jubileuszowych jasełkach ma 1,5 miesiąca , najstarszy 70 lat.

Akcja przedstawień rozgrywała się w różnych miejscach, tradycyjnie w Betlejem, niebie, piekle, na dworze Heroda, ale była też zwykła codzienna ulica, posterunek policji czy też dworzec kolejowy.

Poruszano trudne tematy, mówiono o chorobie XXI wieku – ciągłym braku czasu, o samotności , o wartościach , które powinny być dla nas w życiu ważne , a o których w tym zabieganym i żyjącym sensacją świecie po prostu zapominamy. O tym żeby w drugim człowieku niezależnie od jego przekonań, wyglądu czy pochodzenia zawsze widzieć po prostu człowieka.

Kabaret w ramach podziękowań za udział i pomoc w organizowanych przez nich jasełkach, zaprosił na scenę wszystkich aktorów i przygotował krótkie prezentacje przypominające co się działo przez te 10 lat oraz drobne upominki. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla wspaniałej publiczności, która i tym razem nie zawiodła i przybyła bardzo licznie.