W repertuarze zespołu znajdują się piosenki ludowe, kościelne, patriotyczne i kabaretowe.

Historia zespołu rozpoczęła się w 2006 r, rozpoczęły się próby i od razu w repertuarze znalazły się piosenki lwowskie, a jeden z pierwszych występów odbył się w sali widowiskowej w CK „Muza”.
Był to absoluty chrzest zespołu. Rok później patronat nad zespołem objął Ośrodek Kultury, zespół otrzymał nowe, piękne stroje, a zespół do dziś bierze udział w licznych imprezach i uroczystościach wiejskich i lokalnych. Zespół koncertował na całym Dolnym Śląsku, brał również udział w konkursach kolęd, gdzie otrzymywał pierwsze nagrody. Najwięcej satysfakcji członkinie zespołu mają z propagowania piosenek lwowskich i śpiewania ich w gwarze lwowskiej. Często śpiewają piosenki do których muzykę komponuje Anna Rawska, bywa, że słowa pisze również pani Ania lub pani Iwona Kacperska. Członkinie zespołu angażują się w życie kulturalne Bukownej, współorganizując Noc Świętojańską i wiele imprez, które odbywają się w tej malowniczej miejscowości.