Koło istnieje już od bardzo dawna, jednak w obecnym kształcie działa od 5 lat. Jego członkinie łączą więzy rodzinne i przyjacielskie, które w znacznym stopniu ułatwiają wspólną, zgodną realizację różnych przedsięwzięć. Spotykają się regularnie raz w miesiącu w świetlicy wiejskiej w Zimnej Wodzie, żeby wymieniać się nowymi pomysłami, degustować nowe potrawy. Jednak przede wszystkim są to spotkania organizacyjne, aby każde rozpoczęte przez nie przedsięwzięcie wykonane zostało w każdym szczególe dokładnie i perfekcyjnie.

Czynnie włączają się w przygotowanie imprez integrujących wieś (m.in. Dożynek, Mikołajek, Przywitania Wakacji, Festynu Parafialnego), wspomagają również swoją działalnością sąsiednie sołectwa, druhów z OSP. Uczestniczą w konkursach kulinarnych, często z sukcesami. Głównym kierunkiem, w którym koło się rozwija jest tradycyjna kuchnia polska. Wyszukiwane stare książki kucharskie, stare przepisy są modyfikowane po swojemu, zachowując jednak tradycję. Są otwarte na nowości, jednak tradycja to ich „konik”. Przynależność do koła daje możliwość wyjścia z domu, zrobienia czegoś dla innych i jednocześnie pokazania mieszkańcom, że watro współpracować na rzecz ogółu.

http://okgminalubin.pl/2016/03/03/kolo-gospodyn-wiejskich-w-zimnej-wodzie/