Koło powstało w 2000 r. Jego przewodniczącą jest Pani Halina Przystupa, laureatka wielu nagród w regionalnych konkursach kulinarnych, m.in. Perły – najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Tradycyjnego.

Członkinie koła łączy pasja do gotowania i poszukiwania oryginalnych dawnych przepisów. Kultywowanie starej tradycji kulinarnej godzą z zamiłowaniem do rękodzieła. Piękne stroiki, haftowane
i szydełkowe serwety, a także przepiękne ozdoby z siana stanowią wspaniałe dekoracje nie tylko świątecznych stołów. Były bowiem wyróżniane na Ogólnopolskim Festiwalu Rękodzieła za najoryginalniejszą prezentację twórczości. Od początku swojej działalności koło uczestniczy w wielu działaniach na rzecz lokalnej społeczności, organizując wiele festynów, współpracując ze Stowarzyszeniem „Kwiaty Obory” . Spotkania odbywają się w każdą środę w świetlicy wiejskiej w Oborze.

Koło gospodyń z Obory