Na terenie Czerńca rozpoczęła działalność aktywna grupa kobiet. Jej członkinie to wulkany energii i niezwykłe talenty. Ich zaangażowanie wynika z miłości do środowiska w którym żyją i mieszkają od wielu pokoleń, a co najważniejsze przekazują swoją wiedzę młodszemu pokoleniu. Skupiają się na lokalnej tradycji. Swoją działalność czerpią z tradycji kulinarnych, rękodzieła, działań artystycznych i sportu. Biorą czynny udział w festynach, imprezach kulturalnych, zabawach oraz konkursach, gdzie odnoszą duże i małe sukcesy. Są współorganizatorem Dożynek, Dnia Dziecka, Dnia Kobiet oraz innych spotkań. Przynależność do grupy to nie tylko ciężka praca, ale też odskocznia od codzienności. Spotkania stanowią aktywną formę spędzania wolnego czasu i odpoczynku od pracy zawodowej i domowej.

KOBITKI CZERNIECKIE