Tegoroczny konkurs na Kartkę Świąteczną, przybrał formę online. Do Ośrodka Kultury Gminy Lubin wpłynęło łącznie ponad 100 kartek, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach oraz Przedszkola, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych wraz z Przedszkolem, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Raszówki wraz z Punktem Przedszkolnym w Wiercieniu oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Krzeczyna Wielkiego, a także Punktu Przedszkolnego z Miłoradzic. Wpłynęły również prace indywidualne od dzieci i dorosłych.
Uczestnicy konkursu za pomocą najróżniejszych technik (malarstwa, wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronu, ścinków gazet, waty, nitek, drewnianych patyczków a nawet żywych gałązek…) wykonali różnorodne kartki bożonarodzeniowe. Najczęściej pojawiającym się motywem świątecznym, była choinka. Renifery czy bombki to kolejne ulubione symbole. Nie zabrakło również kartek z motywem Świętej Rodziny.
Wszystkie prace są wyjątkowe a członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie wyłonienia tych najpiękniejszych. Ostatecznie podjęto decyzję o przyznaniu nagród w czterech kategoriach wiekowych oraz wyłonieniu jednej, tej najpiękniejszej kartki.

GRAND PRIX otrzymała LENA WĘGLOWSKA uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.
Nagrodzeni zostali również:
I Kategoria do 6 lat – nagroda równorzędna:
Jakub Jakubczyk – PP Wiercień
Radosław Bogacz – PP Miłoradzice
Nadia Zaleska – PP Miłoradzice
Julita Noga – indywidualnie
Anita Wyraz – SP Siedlce

II Kategoria do 7 – 9 lat
1. Martyna Buchowska – indywidualnie
2. Dominika Dawidowicz – SP Szklary G.
3. Oliwia Burda – SP Szklary G.

Wyróżnienie:
Barbara Zdrojewska – indywidualnie
Kinga Węglowska – SP Szklary G.
Kornelia Rzepska – SP Siedlce
Antoni Majcher – Szklary G. 70B

III Kategoria powyżej 10 lat
1.Jagoda Szczepańska – SP Krzeczyn W.
2.Weronika Liszczyńska – SP Szklary G.
3.Piotr Noga – indywidualnie
3.Szynon Kołodziejczyk – SP Siedlce

Wyróżnienie:
Izabela Szewczyk – SP Krzeczyn W.
Gabriela Mikołajczyk – SP Szklary G.
Krzysztof Różałow – indywidualnie
Marcel Wójtowicz – SP Szklary G.
Kaja Drążek – SP Siedlce
Zuzanna Kaciuban – SP Raszówka
Piotr Wiktor – Parys – SP Siedlce
Martyna Jargut – SP Krzeczyn

Kategoria Dorośli
1.Józefa Ożga
2.Barbara Polewczyk
2.Izabela Szmigulan
3.Janina Mucha

Wyróżnienie:
Urszula Kurowska
Agnieszka Polewczyk – Kowalska
Agnieszka Czerwińska – Różałow

Gratulujemy osobom nagrodzonym. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że ten twórczy czas spędzony nad wykonaniem kartek, przybliżył Wam namiastkę świątecznego klimatu.