Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W tym roku obchodzić będziemy XV Festiwal Kapusty i Pieroga w Księginicach. Z tej okazji przewidzieliśmy dla Was mnóstwo atrakcji również muzycznych. Na scenie wystąpią:
TREBUNIE-TUTKI
to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne (sięgające ponad stu lat!) i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa. Jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Armenii, Chinach, USA i w Indiach. Zespół chętnie eksperymentuje i współpracuje z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu.
Nie obędzie się oczywiście bez kulinariów! Na wszystkich gości czeka pierogowy poczęstunek oraz możliwość zakupienia lokalnych produktów od wystawców m.in. Winnica Zimna Woda czy Sery Yogiego I Coś Dobrego.
Dla dzieci przewidziana jest darmowa strefa z dmuchańcami oraz animacjami, które poprowadzą Animki- Animatorzy Lubin. A całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach lepienia tradycyjnych pierogów, pierożków chińskich oraz mini burgerów.
Wszystkich serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy, a Koła Gospodyń, Sołectwa, Zespoły i Stowarzyszenia z terenu Gminy Lubin do udziału w konkursie kulinarnym.
Zgłoszenia znajdują się na www.okgminalubin.pl i przyjmowane są w siedzibie Ośrodka Kultury do 28 czerwca 2024 r.