Ośrodek Kultury Gminy Lubin

WYBIERAM TEATR

To projekt w ramach programu „Edukacji kulturalna” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin od sierpnia do grudnia 2018r.

Spotkania warsztatowe z profesjonalistami.

Poznawanie tajników gry aktorskiej.

Wyjazdy do teatru.

To zaproszenie do działań twórczych wszystkich mieszkańców Gminy Lubin w każdym wieku.  Poprzez integracyjne warsztaty teatralne umożliwimy aktywne uczestnictwo w kulturze.  Wspaniała oferta edukacyjna, która pozwala rozwijać wspólne  pasje i zainteresowania. To projekt, który udowodni, że wszyscy, niezależnie od wieku, w jakimś stopniu są aktorami i odgrywają różne role w życiu codziennym, często nieświadomie wykorzystując swoje możliwości aktorskie, o których nie mają pojęcia.

W ramach projektu odbędą się spotkania tzw. INTEGRACYJNE WARSZTATY TEATRALNE, na których w sposób opisowy i praktyczny rozpoczniemy edukację. Poprowadzą je doświadczeni trenerzy teatralni. Będą to spotkania otwarte, bezpłatne, na które będzie mógł przyjść każdy i poczuć atmosferę teatru. Tematyka spotkań obejmować będzie następujące zagadnienia: praca nad głosem, praca nad swoim ciałem, ruch sceniczny, nauka interpretacji tekstu, metody przełamywania wstydu i tremy na scenie, jak wykorzystać swoje emocje. Spotkania będą poświęcone improwizacjom teatralnym, które zainspirują uczestników spotkań do odgrywania różnych postaci, ról, sytuacji. Zostaną zaproponowane różne gry i zabawy twórcze, zadania do wykonania w formie krótkich scenek tematycznych.

Zainteresowanych zapraszamy– zgłoszenia przyjmujemy do 15 września 2018 r.

Warsztaty teatralne odbywać się będą m.in. w świetlicach wiejskich Gminy Lubin.

Zrealizowane projekty teatralne zaprezentujemy na scenie.

Zapraszamy na portal społecznościowy Facebook – Wybieram TEATR.