Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Zespół instrumentalno – wokalny „Iskra” z Krzeczyna Wielkiego

Zespół instrumentalno – wokalny „Iskra” z Krzeczyna Wielkiego

Pierwsze inicjatywy i chęć utworzenia zespołu pojawiły się jesienią 2008 roku. Wówczas członkowie dzisiejszej grupy instrumentalno – wokalnej uświetniali swoimi występami imprezy organizowane dla mieszkańców Krzeczyna Wielkiego. Występowali także w czasie gminnych Dożynek ‘2008, a gorące przyjęcie zespołu po koncertach z okazji Dnia Papieskiego w Krzeczynie Wielkim i w Chróstniku było potwierdzeniem, że zespół musi zaistnieć i kontynuować swoją działalność.

24 stycznia 2009 r., na koncercie noworocznym w Krzeczynie Wielkim nastąpił formalny debiut zespołu. Od tej pory „ISKRA” „płonie” mocnym ogniem pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce. Zespół prezentuje szeroki repertuar wokalny. W jego wykonaniu możemy usłyszeć utwory rozrywkowe i poważne. W swoich występach z powodzeniem wykorzystuje instrumenty smyczkowe i perkusyjne. Młodzi artyści uczestniczą w wielu imprezach na terenie Dolnego Śląska reprezentując Gminę Lubin i Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce. W grudniu 2013 r. zespół zaprezentował swoje wysokie umiejętności wokalne i muzyczne zachwyconej publiczności we Francji. Instruktorem zespołu jest Pani Anna Barszczyńska.