Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Warsztaty taneczne

Warsztaty taneczne

W listopadzie rozpoczęła się przygoda z tańcem dla zainteresowanych. Na warsztaty uczęszcza 23 dzieci w wieku od 7 do 10 lat z terenu Gminy Lubin (Raszówka, Raszowa, Karczowiska, Wiercień, Lisiec). Taniec to sprawdzona forma na integrację grupy, dobrą zabawę i współpracę, więc dzieci szybko złapały wspólny rytm. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach w świetlicy wiejskiej w Raszówce, w każdy piątek. Pierwsza grupa to siedmiolatki, które wcześniej już uczęszczały na zajęcia tego typu i można było, tak naprawdę, kontynuować i udoskonalać umiejętności wcześniej zdobyte. Druga grupa to dzieci od 8 do 10 lat. Dziecięcy Zespół Taneczny z Ośrodka Kultury Gminy Lubin miał swój sceniczny debiut podczas imprezy pt. „Tradycje Bożonarodzeniowe” w świetlicy wiejskiej w Osieku – 12 grudnia 2015 roku. Warsztaty prowadzi instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem – Jolanta Orzechowska.